Stilinga - Daugkartinio naudojimo kaukė

Nuo pat karantino pradžio sulaukdavome begalę klausimų, kodėl nesiūvate daugkartinio naudojimo apsauginių kaukių?

Žmonės, kurie mane pažįsta seniai, žino, kad pirmoji ir ilgiausiai trukusi profesinė sritis visgi buvo darbuotojų sauga ir sveikata. Kaip šios srities profesionalė, puikiai supratau, kad paprasta kelių sluoksnių trikotažinė kaukė, o ypač netinkamai prižiūrima ir naudojama, tai tik savęs apgaudinėjimas, o ne tikra apsauga. Nenorėjau siūti tokio daikto, dėl kurio pačiai reiktų slėpti akis...

Prieš gerą mėnesį atradusi šios apsauginės kaukės modelį ir tinkamas priemonės - buvau be galo laiminga, nes žinau, dabar Jums galiu pasiūlyti tikrai maximaliai saugią daugkartinio naudojimo kaukę! Taip, tai nėra kaukė kaip respiratorius, bet tinkamai prižiūrėta, ji tikrai niekuo nenusileidžia vienkartinėms apsauginėms medicininėms kaukėms.

Kodėl?

Ogi dėl savo sudėties.

Kaukės vidiniame sluoksnyje siuvamas spunbondas - neaustinė medžiaga, kuri plačiai naudojama medicininių priemonių gamyboje, iš jų siuvamos medicininės kaukės, medicininiai chalatai, antbačiai, kepurėlės ir kitos priemonės. Beje, savo kaukėse naudoju dvigubai storesnį spunbondo sluoknį nei jis yra medicininėje kaukėje. Negana to, spunbondas yra legva ir laidi orui medžiaga, todėl galite nesijaudinti, kad sunku bus kvėpuoti, ji suteikia puikų barjerą drėgmei, bakterijoms ir dulkėms.

Vidiniame (trečiame) sluoksnyje naudojame lino ir viskozės audinį, kuris yra atsparus aukštai temperatūrai, todėl skalbiant, dezinfekuojant ar apdorojant garais galite nebijoti dėl spalvos ar dydžio pakitimo. Audinys yra švelnus ir malonus liesti, todėl nejausite diskomforto veide užsidėjus kaukę.

Viršutį audinį stengiamės parinkti kuo stilingesnį ir puikiai derantį prie mūsų siūlomų aksesuarų.

Taip pat noriu atkreipti dėmesį, į tamprias tvirtinimo gumeles. Rinkdamiesi gumeles skyrėme didelį dėmesį jų elastingumui ir sugebėjimui prisitaikyti prie individualios veido formos. Tad jeigu iš pradžių ir atrodo, kad gumėlės šiek tiek veržia, netrukus jos prisitaikys prie Jūsų veido formos. Na, o jeigu jaučiate, kad gumelės yra per laisvos, tuomet vienintelė išeitis - imti adatą ir jas susimažinti.

Na ir vyšnelė ant šio "torto" kaukės forma! Nusiėmus ją, ji iškart susiskleidžia taip, kad vidinė kaukės dalis lieka apsaugota nuo išorės poveikio! Niekada nesumaišysite, kuri kaukės pusė vidinė, o kuri išorinė.

Kaip ir ankščiau minėjau, apsauginė kaukė puikiai atliks savo paskirtį jeigu ją tinkamai naudosite ir prižiūrėsite, tad pateikiu pagrindines kaukės naudojimo ir priežiūros rekomendacijas:

Tinkamas kaukės paruošimas:

 • Daugkartinio naudojimo apsauginė kaukė skirta individualiam naudojimui;
 • Kaukę būtina skalbti, apdoroti karštais garais ir dezinfekuoti prieš pirmą ir prieš kiekvieną sekantį naudojimą;
 • Skalbkite rankomis muilo tirpale arba skalbyklėje ne mažesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje, ne trumpiau nei 25 min. Taip pat kaukės lininę dalį galima apdoroti karštais garais (pvz lygintuvu su intensyviais karštais garais), ne trumpiau nei 5 min.
 • po skalbimo ar apdorojimo garais kaukę dezinfekuokite ir išlyginkite įkaitintu lygintuvu iki sausumo.

Tinkamas kaukės naudojimas

 • Prieš paimant kaukę kruopščiai nusiplaukite arba dezinfekuokite rankas ir tik tada imkite kaukę į rankas.
 • Švarią, dezinfekuotą kaukę imkite ir laikykite tik už ausų kilpų, jokiu būdu nelieskite vidinės kaukės pusės rankomis.
 • Paėmus kaukę įsitikinkite, kad abiejuose kaukės pusėse nėra akivaizdžių pažeidimų ar skylių. Pažeistą kaukę naudoti nerekomenduojame.
 • Tinkamai nustatykite kaukės kryptį. Kaukės dalis, dedama po smakru visada bus mažesnė už dalį, kurią reik dėti virš nosies.
 • Visada kaukę laikykite tik už ausų kilpų. Taip laikant uždėkite kilpą aplink kiekvieną ausį.
 • Nelieskite kaukės, o tai padarę vėl dezinfekuokite rankas.
 • Kaukę naudokite iki kol ji sudrėks arba nusiimsite. Kiekvieną kartą kaukei sudrėkus arba ją nusiėmus, norint ją vėl saugiai nauodoti, privaloma ją išsiskalbti arba apdoroti karštais garais, dezinfekuoti ir lyginti iki sausumo.

Teisingas kaukės nusiėmimas:

 • Prieš nuimant kaukę ir jau nusiėmus kruopščiai nusiplaukite arba dezinfekuokite rankas.
 • Kaukę nuimkite laikydami ją už ausų gumelių (nelieskite kaukės priekio, bei vidinės dalies).
 • Kai tik turite galimybę (kuo dažniau) kaukę kruopščiai išskalbkite arba apdorokite karštais garais, dezinfekuokite, bei išlyginkite.

Prisiminkite, kad kaukė veikia kaip fizinis barjeras, mažinantis užkrato plitimą lašeliniu būdu. Todėl net ir dėvint bet kurią kaukę reikia nepamiršti kitų prevencinių priemonių – plauti su muilu rankas arba jas dezinfekuoti, neliesti rankomis veido, akių, nosies, bendraujant su asmenimis laikytis saugaus atstumo. 

Svarbu atminti, kad kaukės apsaugo nuo viruso sklidimo tik tada, kai yra teisingai dėvimos ir prižiūrimos. Pagrindinė visoms kaukėms galiojanti taisyklė – jos turi maksimaliai priglusti prie veido, nepalikdamos tarpų ir būtų tinkamai prižiūrėtos. 

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis